Strona igryly.com wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • 1

2008 Majówka

Pierwszą podjętą inicjatywą mieszkańców wsi było zorganizowanie „Majówki” w 2008 roku.  Spotkanie majówkowe rozpoczęło się mszą świętą  przy kapliczce otoczonej wiekowymi pięknymi lipami. W trakcie imprezy uczniowie Szkoły Podstawowej w Geniuszach przygotowali ciekawe występy sceniczne.

Odbyły się konkursy plastyczne oraz zawody sprawnościowe. Majówka zaktywizowała mieszkańców wsi do działania. Już w 2009 roku w czynie społecznym wybudowano scenę na boisku sportowym. Kolejne lata zaowocowały założeniem Stowarzyszenia „Dziedzictwo Kulturowe Igrył” oraz realizacji projektów na rzecz lokalnej społeczności.

 

Strona Stowarzyszenia „Dziedzictwo Kulturowe Igrył” powstała w ramach projektu „Z Romami nam po drodze – romskie jadło i muzyka, to co w duszy nam gra” dofinansowanego z Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich