Strona igryly.com wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • 1

2012.01.31 Potrawy Regionalne

W ramach programu Wspierania Aktywności Lokalnej „Razem Możemy Więcej” ze środków Fundacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej przy  wsparciu Fundacji Sokólski Fundusz Lokalny zostało przeprowadzone działanie  „Potrawy regionalne – zajęcia praktyczne dla dzieci i młodzieży, wydanie lokalnej książki kucharskiej” przez Stowarzyszenie Dziedzictwo Kulturowe Igrył.

Warsztaty odbywały się od stycznia do maja 2012 roku w szkole podstawowej w Geniuszach w udostępnionej do tego celu kuchni (5 spotkań - raz w tygodniu przez 5 godzin). Były prowadzone przez trzy gospodynie domowe, które posiadają niezbędną unikalną wiedzę i umiejętności kulinarne konieczne do przeprowadzenia warsztatów.

Były to warsztaty kuchni cygańskiej, tatarskiej i lokalnej. Również uczniowie byli uczestnikami dwóch wyjazdów edukacyjnych. Efektem projektu było wydanie  regionalnej książki kucharskiej, w oparciu o zebrane przez dzieci i młodzież przepisy, dokumentującej dziedzictwo kulinarno - kulturowe regionu sokólszczyzny.

Działaj lokalnie warsztaty kulinarne stowarzyszenie Dziedzictwo kulturowe Igrył

Strona Stowarzyszenia „Dziedzictwo Kulturowe Igrył” powstała w ramach projektu „Z Romami nam po drodze – romskie jadło i muzyka, to co w duszy nam gra” dofinansowanego z Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich