Strona igryly.com wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • 1

2014.08.24 Szkolenie produkt lokalny

W dniu 24 sierpnia 2014 roku odbyło się drugie  szkolenie  z zakresu produktu lokalnego na boisku sportowym wsi Igryły. Szkolenie przeprowadził Pan Gąsiorek Paweł przedstawiciel Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie i przedstawił program  szkolenia. Uczestnicy szkolenia  zapoznali się z wnioskiem o wpis na listę produktów tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa. Wykładowca szczegółowo omówił poszczególne etapy wypełniania wniosku jak: charakterystyka produktu, surowce wykorzystywane do produkcji produktu, etapy metody produkcji z szczególnym uwzględnieniem tradycyjnych technik, umiejętności i urządzeń, analiza zmian, które wpłynęły, na jakość czy wyjątkowe cechy i właściwości produktu wynikające ze stosowania tradycyjnej metody produkcji. Po części teoretycznej uczestnicy szkolenia przystąpili  do wypełniania wniosku. Okazało się, że wcale nie jest to prosty wniosek do wypełnienia i należy nad nim popracować. Na następne szkolenie zostanie przygotowany kociołek cygański w celu opisania jego koloru, walorów smakowych i zapachowych.

Strona Stowarzyszenia „Dziedzictwo Kulturowe Igrył” powstała w ramach projektu „Z Romami nam po drodze – romskie jadło i muzyka, to co w duszy nam gra” dofinansowanego z Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich