Strona igryly.com wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • 1

2014.08.10 Warsztaty kulinarne

W dniu 10 sierpnia br. na boisku sportowym w Igryłach odbyły się  warsztaty kulinarne. Podczas zajęć instruktorka wraz z seniorkami  przekazywały dzieciom kulinarną wiedzę i umiejętności przyrządzania naszych tradycyjnych lokalnych potraw. Zostały ugotowane pierogi z mięsem, kapustą i grzybami oraz przyrządzono babciną sałatkę ziemniaczaną. Dużo radości sprawiło dzieciom pieczenie ziemniaków i ryb w żarze ogniska. Upieczone ziemniaki i ryby nie tylko ładnie pachniały, ale też były bardzo smaczne. Przy ognisku uczestnicy projektu poznali dawną cygańską kuchnię taborową. Zajęcia warsztatowe zakończone zostały wspólną biesiadą przy degustacji przygotowanych potraw.
W trakcie imprezy promowany był także zdrowy tryb życia. Z inicjatywy młodzieży wsi odbył się mecz piłki nożnej, rozegrany pomiędzy juniorami a seniorami. Wynik zaskakujący 4:2. Wygrali seniorzy. Najmłodszymi uczestnikami imprezy zajęły się wolontariuszki, przygotowując im zajęcia plastyczne. W gminie Sokółka wieś Igryły ma największy przyrost naturalny. Oprawę muzyczną spotkania przygotował zespół „Cygańskie Serca”.

Strona Stowarzyszenia „Dziedzictwo Kulturowe Igrył” powstała w ramach projektu „Z Romami nam po drodze – romskie jadło i muzyka, to co w duszy nam gra” dofinansowanego z Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich