Strona igryly.com wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • 1

2014.08.23 Warsztaty kulinarne

23 sierpnia 2014 roku  uczestnicy projektu po raz kolejny wcielili  się w rolę kucharzy. Tym razem warsztaty odbywały się na prywatnej posesji Pana Zbigniewa Iwanowskiego. Na świeżym powietrzu w ogrodzie przygotowano i pokrojono składniki do ugotowania na ognisku kociołka cygańskiego. Z dużą starannością przygotowywano produkty do kociołka, ponieważ uczestnicy szkolenia z  produktu lokalnego  postanowili, że  ta potrawa zostanie zgłoszona na listę produktów tradycyjnych do Ministerstwa Rolnictwa. Gospodynie z najmłodszymi uczestnikami warsztatów kulinarnych przygotowały ciasto drożdżowe na rogaliki. Dzieci z wielkim zaangażowaniem i pasją piekli przez siebie wykonane rogaliki. Seniorka warsztatów zaproponowała dzieciom dojenie krów. Pastwisko na którym pasły się krowy było niedaleko usytuowane od miejsca warsztatów. Każde dziecko mogło spróbować swoich sił w dojeniu krów. Radość niesamowita. Atmosfera udoju wesoła i zabawna. W czasie przerwy kawowej uczestnicy projektu mogli się delektować świeżym mlekiem prosto od krowy. Na zakończenie warsztatów kulinarnych dzieci i młodzież zaprosiły swoich rodziców  do degustacji potraw przez siebie przyrządzonych.

 

Strona Stowarzyszenia „Dziedzictwo Kulturowe Igrył” powstała w ramach projektu „Z Romami nam po drodze – romskie jadło i muzyka, to co w duszy nam gra” dofinansowanego z Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich