Strona igryly.com wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • 1

2014.09.05 warsztaty kulinarne

Warsztaty odbyły się dnia 05 września 2014 roku na posesji  Pani Renaty Rapiej – Chomutnik i  były bardzo pracowite.  Instruktorka kulinarna z starszymi uczestniczkami postanowili przyrządzić pyzy z mięsem tradycyjnym sposobem ( obieranie ręczne ziemniaków, tarkowanie, wyciskanie miąższu ziemniaczanego). Najmłodsi z przyjemnością nadziewały farszem mięsnym i lepiły pyzy. Zgodnie z tradycją romską, w kuchni taborowej w dużym kotle ugotowano pyzy. Również przyrządzono kociołek cygański i upieczono rybę w liściu chrzanu, oblepioną gliną w żarze ogniska. Na przerwie kawowej nie zabrakło cygańskiej herbaty. Jak zwykle do wspólnej biesiady i degustacji przepysznych potraw zaproszono rodziców najmłodszych uczestników warsztatów. Czas spędzony wspólnie przy stole warsztatów kulinarnych był czasem rozmów, bliskości i budowania więzi międzypokoleniowej.

Strona Stowarzyszenia „Dziedzictwo Kulturowe Igrył” powstała w ramach projektu „Z Romami nam po drodze – romskie jadło i muzyka, to co w duszy nam gra” dofinansowanego z Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich