Strona igryly.com wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • 1

2014.09.19 Warsztaty kulinarne

Ostatnie czwarte warsztaty kulinarne odbyły się w dniu 19 września 2014 roku na prywatnej posesji Pani Lingo Barbary. Tym razem również były bardzo czasochłonne, ponieważ przygotowywano swojskie kiełbasy z całym procesem wędzenia.  Koordynator projektu z wolontariuszem przygotował specjalną stalową beczkę oraz  palenisko do drewna na wędzenie kiełbas. Młodzi uczestnicy pod okiem instruktora i starszych gospodyń przygotowały kiełbasy do wędzenia tradycyjnym dawnym sposobem.  Kółka  kiełbas założyli na kołeczek i zawiesili w beczce. Największą atrakcją było pilnowanie paleniska do wędzenia. Nieodpartą chęcią dzieciaków było zaglądanie pod kocyk na wędzące się kiełbaski. Radosnym i pełnym emocji było zbieranie kołeczków z kiełbaskami  z mini wędzarni. Kiełbasa była przepyszna. Tym razem również zaproszono rodziców naszych najmłodszych uczestników warsztatów na degustację tradycyjnej swojskiej kiełbasy i kociołka cygańskiego.

Strona Stowarzyszenia „Dziedzictwo Kulturowe Igrył” powstała w ramach projektu „Z Romami nam po drodze – romskie jadło i muzyka, to co w duszy nam gra” dofinansowanego z Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich